Ünlü oyun ‘İki Kişilik Hır Gür’ yeniden perdesini kadro değişikliği ile açıyor

Işıl Kasapoğlu’nun çevirip yönettiği Eugène Ionesco’nun “İki Kişilik Hırgür”ü yolculuğuna oyuncu değişikliğiyle devam ediyor. 2. Dünya Savaşı sonrasında yaşanan...

tarafından
255
Ucuz Web Tasarım
Ünlü oyun ‘İki Kişilik Hır Gür’ yeniden perdesini kadro değişikliği ile açıyor

Işıl Kasapoğlu’nun çevirip yönettiği Eugène Ionesco’nun “İki Kişilik Hırgür”ü yolculuğuna oyuncu değişikliğiyle devam ediyor. 2. Dünya Savaşı sonrasında yaşanan toplumsal erozyonun bireyler üzerindeki yıkıcı etkilerini anlatan oyunda Ayşenil Şamlıoğlu’na Reha Özcan’ın ardından Ünsal Coşar eşlik edecek.

Şiddete ve yıkıma tanıklık eden insanlığın içine düştüğü anlamsızlığı, yaşamın saçmalığını kendi küçük dünyalarına kapanan bir adamla bir kadın üzerinden aktaran oyun, absürd tiyatronun klasikleri arasında yer alıyor. Olan bitene duyarsızlaşmış, değer yargılarını yitirmiş insanın çaresizliğini anlatan bu kara komedide adam ve kadının ilişkisi de tıpkı savaş gibi çatışmadan, şiddetten besleniyor.

“İki Kişilik Hırgür” 15 Nisan’da Fişekhane’de, 16 Nisan’da Kozzy Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi’nde ve 18 Nisan’da Kocaeli Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde izleyiciyle buluşacak. (Oyunların başlama saati 21.00)

Biletlere www.biletix.comwww.biletinial.comwww.iticket.com.tr ile sahnelenecek salonların gişelerinden ulaşılabilir.